Przywracanie danych z macierzy RAID Jak się upewnić, że odzyskiwanie danych z macierzy RAID jest efektywne?

photo

przywracanie danych

Przywracanie danych z macierzy RAID W przypadku awarii dysku lub awarii komputera, odzyskiwanie danych z macierzy RAID jest jedną z najlepszych dostępnych opcji. Powodem, dla którego większość użytkowników potrzebuje odzyskiwania danych z RAID jest dość podobny do tego z regularnego odzyskiwania danych z dysku twardego. Uszkodzony lub uszkodzony RAID może wynikać z błędów ludzkich, awarii oprogramowania lub sprzętu, infekcji wirusowej, awarii sprzętu lub oprogramowania układowego, nagłego zamknięcia systemu, uszkodzonych sektorów, uszkodzenie danych lub nagłego formatowania. W większości przypadków, wszystkie te problemy prowadzą do utraty danych. Aby uniknąć utraty danych w każdej z tych sytuacji, ważne jest, aby upewnić się, że konfiguracja serwera jest idealna dla RAID.

Zanim dasz do przywracanie danych z macierzy RAID 0+1

Podstawowa definicja odzyskiwania danych w systemie raid mówi, że jest on używany do odzyskiwania utraconych danych z macierzy w przypadku awarii w warstwie logicznej. Przywracanie danych z macierzy RAID https://ogrodzenia.de/odzyskiwanie-danych-z-macierzy-raid-serw/ Oznacza to, że aby doszło do utraty danych w konfiguracji Raid, musi dojść do jakiegoś fizycznego uszkodzenia dysku twardego lub sterownika urządzenia. Podobnie, w przypadku awarii logicznej w macierzach dyskowych Raid, nastąpi utrata danych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID komu zaufać?.

Z pomocą procesu odzyskiwania danych Raid, można szybko przywrócić system do normalności i odzyskać wszystkie utracone dane. Istnieją różne sposoby, dzięki którym można odzyskać dane. Jeden z nich jest określany jako Striping i jest używany, gdy dane zostały utracone z powodu awarii logicznej. W metodzie Striping, pliki lub partycje na dysku twardym, które nie są wymagane w przetwarzaniu bloków pliku są eliminowane, a tym samym zwalniając cenne miejsce na dysku. Zaletą takiej techniki odzyskiwania danych jest to, że całe miejsce na dysku może być wykorzystane, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Co zrobić by przywracanie danych z macierzy RAID było skuteczne?

Innym sposobem na Raid proces odzyskiwania danych jest wykonywane, gdy system doznał problemu z zasilaniem. W tym przypadku, problematyczne dyski lub uszkodzone części kontrolera RAID muszą być zastąpione działającymi. Jeśli twój system nie jest tak stary, że można po prostu iść na nowy, a następnie należy zainstalować zaktualizowane i bardziej wydajny kontroler z pomocą Crucial Cible Port Replicator. Dzięki temu Twój nowy kontroler będzie w stanie obsłużyć większe dyski twarde i będzie w stanie zapewnić lepsze funkcje bezpieczeństwa, takie jak przełączanie awaryjne i monitorowanie.

Kiedy masz do czynienia z problematycznym sprzętem Raids, zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że system operacyjny zostanie uszkodzony. Zawsze lepiej jest najpierw wymienić problematyczne dyski twarde, a następnie zainstalować naprawione dyski. Dzieje się tak dlatego, że wadliwe komponenty logiczne sprzętu Raid mogą spowodować awarię systemu. Do najczęstszych problemów związanych ze sprzętowym systemem Raid należą dyski, które utknęły w trybach odczytu/zapisu oraz dyski, które uległy fragmentacji.

Najlepszą metodą odzyskiwania danych Raid jest skorzystanie z pomocy on-line. Istnieje wiele firm oferujących pomoc on-line w zakresie odzyskiwania danych z systemu Raid. Niektóre z nich oferują całodobowe wsparcie techniczne dla Twojego systemu Raid. Niektóre z tych firm oferują również narzędzia programowe, które można pobrać za darmo, aby rozwiązać problem z systemem Raid.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 w skuteczny sposób

Inną metodą odzyskiwania danych Raid jest skorzystanie z oprogramowania firm trzecich, które zajmie się tego typu problemami za Ciebie. Jednym z najbardziej popularnych narzędzi programowych dostępnych w tym celu jest Stellar Phoenix. To narzędzie programowe jest znany, aby uczynić zadanie naprawy uszkodzonych tablic raid znacznie łatwiejsze. To narzędzie skanuje system komputerowy w poszukiwaniu uszkodzonych macierzy raid, usuwa je i upewnia się, że inne części systemu działają dobrze.

Jedną z ważnych rzeczy, które musisz pamiętać, jest to, że nie wolno ponownie uruchomić komputer podczas procesu odzyskiwania. Zawsze pamiętaj, aby zapisać wszelkie zmiany, które mogą być dokonane w środku procesu. Najlepszym sposobem na to jest przejście do zakładki rodziców systemu operacyjnego i wybranie opcji „przywróć poprzednie operacje windows”. Jeśli wszystko pójdzie dobrze po tym procesie, twój macierzysty system operacyjny powinien działać poprawnie.