ekrany akustyczne Rodzaje dostępnych ekranów akustycznych redukujących hałas z zewnątrz

photo

przegrody dźwiękochłonne

ekrany akustyczne Pochłanianie dźwięku i ochrona przed hałasem są wykonywane przez ekrany akustyczne. Jest to powszechna metoda stosowana obecnie w celu zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem spowodowanego przez drzwi, okna, ściany i inne otwory. Brzmi to skomplikowanie, ale jest to łatwe, gdy już zaczniesz. Istnieje wielu producentów, którzy oferują szereg produktów, które pomogą Ci uporać się z problemami związanymi z hałasem, takich jak pianka akustyczna, płyty sufitowe, panele akustyczne, wykonane na zamówienie przegrody akustyczne i inne materiały wygłuszające do samodzielnego montażu. Przyjrzyjmy się, jak działają akustyczne systemy ogrodzeniowe i dlaczego są tak skuteczne w redukcji hałasu z zewnątrz.

Ekrany akustyczne z płoty akustyczne

Ekrany akustyczne to po prostu solidne arkusze materiału, które zostały zaprojektowane tak, aby pochłaniać dźwięk. Większość paneli lub pianek akustycznych jest wykonana z grubego polistyrenu i pokryta dodatkową warstwą polistyrenu. Grubość warstw określa, jak skuteczny jest produkt w wygłuszaniu. Im grubsze warstwy pianki, tym skuteczniejsza izolacja dźwiękoszczelna. Ponadto, im więcej warstw, tym bardziej opłacalny będzie produkt. Powodem tego jest fakt, że grubszy materiał kosztuje mniej przy produkcji.

Ekrany akustyczne mnóstwo w relaksie również urlopu w ”pałacu”.

Większość ekranów akustycznych składa się z paneli z drewna, metalu lub materiału kompozytowego i warstwy tworzywa sztucznego. Panele te są układane w stosy i instalowane na szczycie ogrodzenia budowlanego. Panele te są następnie mocowane na miejscu wokół obwodu ogrodzenia budowlanego. Istnieje kilka dostępnych opcji konstruowania paneli.

Ekrany akustyczne przyjemniejszy nasz „zamek” tudzież słabo utraty snu.

Jedną z dostępnych opcji budowy barier akustycznych jest zastosowanie „paneli kurtyn powietrznych”. Panele kurtyn powietrznych działają najlepiej w połączeniu z barierami akustycznymi. Panele kurtynowe to po prostu skrzynki wypełnione powietrzem, bez jednej strony. Pudełka te umieszcza się na górnej krawędzi ogrodzenia budowlanego, a szczeliny wypełnia się plastikiem. W ten sposób powstaje bariera dla fal dźwiękowych.

Inne dostępne opcje barier akustycznych obejmują panele, które mają otwarte przestrzenie w środku. Takie „otwarte przestrzenie” są również wykorzystywane do wygłuszania ścian. Panele mogą być również umieszczane pomiędzy strukturami w celu ich wygłuszenia. Niektórzy ludzie nawet umieszczają bariery dźwiękowe między podłogą w swoich domach a ścianami w swoich biurach, aby osiągnąć niektóre z tych samych rezultatów.

Bariery akustyczne są popularną opcją redukcji dźwięku. Są one zbudowane z pianki lub materiałów syntetycznych i zawierają masę otworów. Otwory są strategicznie rozmieszczone tak, że fale dźwiękowe są odbijane z dala od miejsc, w których znajdują się głośniki. Niektóre materiały akustyczne mają powierzchnię odbijającą, która jest również używana. Jedną z wad tego typu bariery dźwiękowej jest to, że zazwyczaj nie jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu hałasu z zewnątrz.

Ekrany akustyczne zabezpieczenie terenu tudzież i intymność natomiast i sporo więcej spokoju w naszym zakątku.

Należy pamiętać, że konstrukcje systemów akustycznych różnią się znacznie w zależności od zastosowania. Na przykład, o ile budowa prostej bariery dźwiękochłonnej może być dość tania, o tyle w przypadku zastosowania systemu do redukcji hałasu z zewnątrz, koszty mogą szybko wzrosnąć. Wiele firm oferuje również „pełny pakiet” elementów akustycznych, które mogą być stosowane razem w celu uzyskania efektywnego, całościowego rozwiązania akustycznego.

Jednym z najbardziej popularnych stylów wieszaków akustycznych jest konstrukcja odsprzęgająca. Ta konstrukcja wykorzystuje dwa lub więcej szczelnych otworów w suchej zabudowie, aby stworzyć dwa oddzielne kanały połączone elastyczną falbaną. Każdy z tych kanałów jest wyposażony w indywidualnie dopasowane dyfuzory suchej zabudowy. Konstrukcja tego systemu zapewnia, że niskie fale dźwiękowe nie będą odbijane do sąsiednich pomieszczeń. Jednakże, jeśli ciśnienie akustyczne jest problemem w konkretnej instalacji, a następnie zastosowanie innego stylu dyfuzora może być wymagane.

Innym rodzajem konstrukcji systemu, który okazał się bardzo skuteczny w zmniejszaniu poziomu hałasu zewnętrznego, jest połączenie sprężystych kanałów dźwiękowych i dyfuzorów suchej zabudowy. Jeśli penetracja dźwięku jest głównym problemem w domu, to ten system może być odpowiedni dla Ciebie. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że instalacja tych kanałów sprężystych wymaga wykwalifikowanych specjalistów, którzy są doświadczeni w procesie instalacji.

Ekrany akustyczne wady i zalety ciszy.

Innym rodzajem akustycznych systemów kalibracyjnych są panele akustyczne. Panele te są mocowane do ściany za pomocą listew przyszybowych lub płyt gipsowo-kartonowych. Panele są zaprojektowane w taki sposób, aby równomiernie pochłaniały fale dźwiękowe przed ich wejściem do pomieszczenia. Po wejściu do pomieszczenia, fale dźwiękowe odbijają się z powrotem do głównego pomieszczenia, gdzie są słyszalne jako delikatny szum.

Rodzaje paneli akustycznych, które można zamontować bezpośrednio w ścianie, są różne. Większość paneli jest wykonana z lekkiego, ale sztywnego plastiku, który jest bardzo trwały. Inne rodzaje materiałów obejmują włókno szklane, które są sztywniejsze, ale lżejsze, oraz blachę, które są bardziej elastyczne, ale drogie. Kilka paneli jest wykonanych z blachy pokrytej włóknem szklanym, które jest następnie laminowane w celu stworzenia powłoki akustycznej. Powłoka ta jest skuteczna w redukcji hałasu zewnętrznego i tworzeniu środowiska, które jest cichsze.


Dane adresowe:
Akte – Ogrodzenia – Kontakt
Akte Sp. z o.o.
ul. Morasko 17
61-680 Poznań
801 000 784
(61) 665 06 06
784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]