Ogrodzenie akustyczne Redukcja hałasu

ekrany-akustyczne-drogowe

ekrany-akustyczne

Posiadanie dźwiękochłonnego ogrodzenia na podwórku może być doskonałym sposobem na zablokowanie lub odbicie dźwięków z dala od domu. Istnieje kilka różnych sposobów na zrobienie ogrodzenia i ważne jest, aby rozważyć, jak akustyczny będzie twój płot, aby upewnić się, że jest skuteczny.

Budowa ogrodzenia dźwiękochłonnego wokół pompy ciepła

Posiadanie pompy ciepła na podwórku może być hałaśliwym przedsięwzięciem. Na szczęście, istnieje kilka nifty produktów tam, że pomoże zmniejszyć ol 'watów. Produkty te wahają się od standardowych do uber-wyjątkowych. Na początek, tutaj jest kilka z najlepszych:

Pierwszym z nich jest produkt o nazwie ASC SoundFence. Jest to ściana dźwiękochłonna o wysokości 6′ i długości 30′ z mosiężnymi uchwytami wzdłuż górnej i dolnej krawędzi. Produkt nie wymaga żadnego cięcia, barwienia lub malowania i jest gwarantowana, aby trwać przez całe życie. Jego najlepsze cechy to to, że jest bryza do zainstalowania i jest stosunkowo tani. W przeciwieństwie do tradycyjnych paneli dźwiękowych, jest to również produkt na każdą pogodę.

Oprócz wygłuszania przestrzeni życiowej na zewnątrz, ogrodzenie ASC SoundFence jest również doskonałym sposobem na utrzymanie insektów z dala od pompy ciepła. Jego przemyślana konstrukcja i niskie wymagania konserwacyjne sprawiają, że jest to mądry wybór dla każdego domu lub firmy. Ten konkretny produkt można zastosować w różnych miejscach na zewnątrz, od tarasów po patia. ASC SoundFence to także dobre rozwiązanie dla miejsca wypoczynku przy basenie lub na plaży. Nagradzana linia produktów firmy jest znana z tego, że jest oszczędna. Firma posiada rozbudowany dział obsługi z dedykowanym numerem telefonu, z którym można się skontaktować o każdej porze dnia i nocy.

Flagowym produktem firmy jest zastrzeżony produkt pochłaniający dźwięk, który został zaprojektowany tak, aby spełnić wymagania każdego domu lub firmy. Produkt ten jest dostępny w szerokiej gamie kolorów, w tym zielonym, brązowym, szarym i żółtym. Produkty firmy mogą być używane do zakrywania starych puszek, napowietrzania gleby i eliminowania zagrożeń związanych z potknięciami. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów z linii ASC, firma posiada pełną gwarancję serwisową, która chroni Twoją inwestycję.

Dodanie dodatków akustycznych do istniejącego ogrodzenia

Dodanie akustycznych dodatków do ogrodzenia do istniejącego ogrodzenia jest świetnym sposobem na zwiększenie swojej własności. Na przykład, jeśli martwisz się o hałas zwierząt domowych sąsiadów, ogrodzenie może być dobrym pomysłem. Najlepsze jest to, że nie będziesz musiał wydawać tony pieniędzy, aby to zrobić.

Istnieje wiele akustycznych dodatków do ogrodzenia, które można rozważyć, ale jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie hałasu jest zbudowanie kamiennej lub ceglanej ściany na swojej posesji. Jeśli jesteś na rynku ogrodzenia, poszukaj opcji z litego drewna lub kompozytu, ponieważ są one mniej prawdopodobne, aby wypaczać lub gnić niż ich betonowe odpowiedniki. Należy również rozważyć rodzaj ogrodzenia chcesz, ponieważ istnieje szansa, że może wymagać naprawy w przyszłości.

Uzyskanie dobrej oferty na ścianę z kamienia lub cegły może być trudne, ponieważ te materiały nie są tanie. Aby zaoszczędzić pieniądze, należy rozważyć wynajęcie eksperta do wykonania pracy dla Ciebie. Najlepszą częścią jest to, że nie trzeba będzie spędzać godzin na koniec robi ciężkie podnoszenie. Możesz również rozważyć zainstalowanie wspomnianej ściany na zasadzie tymczasowej, więc masz możliwość zbudowania bardziej trwałego rozwiązania w czasie wolnym.

Najlepsze jest to, że trwa tylko kilka dni, aby zbudować i nie będzie musiał zrobić to wszystko sam. Będziesz miał również znacznie ładniejsze patrząc stoczni, która jest na pewno zaimponować swoim sąsiadom. Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że wybierasz odpowiedni rodzaj materiału ogrodzeniowego, jeśli chcesz mieć solidne podstawy dla swoich dodatków do ogrodzenia akustycznego. Aby zapewnić płynną instalację, możesz użyć drewna impregnowanego ciśnieniowo, aby wypełnić puste przestrzenie w swoim ogrodzeniu. Wreszcie, upewnij się, że wspomniana ściana jest odpowiednio uszczelniona za pomocą akustycznego uszczelniacza.

Zwiększenie sztywności pianek polimerowych

Zwiększenie sztywności pianek polimerowych do redukcji hałasu ogrodzenia akustycznego można osiągnąć poprzez włączenie mikrowłókien aluminiowych do matrycy polimerowej. Mikrowłókna te zwiększają właściwości mechaniczne, zwiększają sztywność i poprawiają zdolność absorpcji energii.

Wzmocnione pianki poliuretanowe (R-PU) charakteryzują się mniejszym odkształceniem przy zagęszczaniu niż pianki niewzmocnione. Właściwości mechaniczne pianek R-PU zależą od proporcji dodanych AM. W niniejszej pracy zbadano wpływ dodatku mikrowłókien aluminiowych na właściwości mechaniczne pianek R-PU.

Do roztworu poliolu dodaje się mikrowłókna aluminiowe, a pianę miesza się mechanicznie przez trzy minuty. Następnie mieszanina jest suszona w temperaturze 80 stopni C przez 60 minut. Dzięki temu w piance tworzy się sieć wiązań poprzecznych. Wiązania krzyżowe zwiększają sztywność i pojemność sztywną pianki. Pianka jest badana przy użyciu masztachety wytrzymałościowej Zwick Roell 005, której nośność wynosi 5 kN. Prędkość obciążania wynosi 10 mm/min.

Właściwości mechaniczne pianek R-PU badano na podstawie testów obciążeniowych przy ściskaniu. Krzywa s-e półsztywnych pianek PU wykazała płynne przejście od obszaru liniowego do plateau. W wąskim obszarze liniowo-sprężystym obserwuje się 5% odkształcenie. W obszarze naprężenie-plateau obserwuje się 10-40% odkształcenie.

Do badania zachowania przy ściskaniu użyto sztywnych pianek poliuretanowych wzmocnionych pyłem polerskim. Dla każdego warunku badawczego przewidziano pakiet dziesięciu próbek. Gęstość półsztywnych pianek zmierzono w temperaturze pokojowej. Gęstość wynosiła 0,15 g/cm3.

W reakcji kinetycznej pomiędzy ciekłą mieszaniną reaktywną a mikrowłóknami aluminiowymi szybkość wzrostu piany uległa zmniejszeniu. Struktura piany jest mniej jednorodna, a lepkość wzrasta. Reakcje kinetyczne powodują również zmniejszenie odporności pianki na temperaturę.

Właściwości mechaniczne pianek R-PU zależą od udziału AMs. W niniejszej pracy udział procentowy AMs w masie płynnej pianki wynosił 2%. Właściwości mechaniczne badano dla zakresu zawartości AM (do 1,5%). Udział procentowy AMs zwiększył wytrzymałość na ściskanie i zmniejszył absorpcję energii.

Udział procentowy AMs zmniejszał absorpcję energii i zwiększał odkształcenie zagęszczania. W obszarze stress-plateau, odkształcenie zagęszczające jest większe niż przesunięta granica plastyczności.

Blokowanie lub odbijanie dźwięków od domu

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmniejszyć hałas w swoim obecnym domu, ogrodzenia akustyczne mogą być bardzo skutecznym sposobem blokowania lub odbijania dźwięków z dala od domu. Zanim zaczniesz, powinieneś zrozumieć, jak wykonać pracę w prawo. Możesz nawet użyć akustycznej folii ogrodzeniowej, aby twoje ogrodzenie wyglądało jak zwykłe ogrodzenie. Musisz tylko upewnić się, że jest on wodoodporny i zmywalny.

Wybór najlepszego materiału do budowy ogrodzenia z pomoże Ci uzyskać najlepszą izolację akustyczną. Istnieje wiele różnych rodzajów materiałów, których możesz użyć do swojego ogrodzenia. Niektóre z nich są solidne, podczas gdy inne są nieco elastyczne. Musisz jednak wybrać materiał, który może obsłużyć ilość dźwięku, który próbujesz zablokować.

Na przykład, jeśli próbujesz zablokować dźwięki z drogi, wyższy płot będzie bardziej skuteczny. Korzystanie z ogrodzenia, które jest co najmniej osiem stóp wysokości zmniejszy ilość hałasu w domu o sześć do dziesięciu decybeli. Możesz również rozważyć zainstalowanie solidnych drzwi i podwójnych lub potrójnych okien, aby zablokować dźwięki.

Możesz również użyć materiałów blokujących dźwięk w ogrodzeniach akustycznych lub ogrodzeniach akustycznych. Materiały te są zazwyczaj grube i ciężkie i zapobiegają przechodzeniu dźwięków przez ogrodzenie. Możesz również zainstalować akustyczną folię ogrodzeniową na górze ogrodzenia akustycznego lub ogrodzenia akustycznego, aby pomóc w blokowaniu dźwięków.

Możesz również użyć roślin, aby pomóc zmniejszyć dźwięk. Na przykład, możesz posadzić drzewa przed swoim ogrodzeniem. Te drzewa mogą pomóc w blokowaniu dźwięków drogowych. Pomogą one również zmiękczyć monolityczny wygląd Twojego ogrodzenia. Należy jednak uważać, aby upewnić się, że twój płot jest wystarczająco wysoki, aby zablokować dźwięki.

Niezależnie od rodzaju ogrodzenia, które budujesz, ważne jest, aby upewnić się, że ogrodzenie jest wystarczająco wysokie, aby zapobiec podróżowaniu hałasu przez ziemię. Powinieneś również zapewnić, że twoje ogrodzenie jest szczelne.

Możesz również zbudować ogrodzenie, które jest wystarczająco wysokie, aby przerwać linię wzroku. Oznacza to, że będziesz w stanie zobaczyć zewnętrzną część ogrodzenia, co również ułatwi Ci sprawdzenie, czy jest ono nieskuteczne.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ogrodzenia akustyczne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]