Plotery pochodzące z serii FC8600 to kontynuacja serii ploterów FC8000 i FC7000MK2. Plotery tych serii, to sprzęt posiadający wiele funkcji, które z pewnością są w stanie usprawnić pracę w biurze. Ploter tnący Graphtec FC8600 z uwagi na szerokość cięcia występuje w pięciu wersjach: 610 mm, 762 mm, 1372 mm, 1626 mm. Atutem tego modelu jest wysoka precyzja i jakość cięcia. Może on wyciąć czcionki o wielkości 3 mm, przy gwarantowanej precyzji cięcia – 15m. Dzięki algorytmowi symulacji noża aktywnego tnie również narożniki i łuki na materiałach o grubości do 1,5 mm. Szybkość cięcia dochodzi do 1485 mm/s, przy jednoczesnym nacisku noża do 600 g. Urządzenie to może mieć zastosowanie przemysłowe, bowiem posiada trzy poziomowy docisk rolek prowadzących. Dzięki rozwiązaniom zawartym w tym ploterze możemy wykonać szablony, mustra odzieży, bowiem specjalny uchwyt narzędzia pozwala na cięcie kartonu bez niszczenia noża i paska pod nóż i jednocześnie zamieścić opis wyciętego elementu.

Ploter standardowo jest również wyposażony w system automatycznego odczytu znaczników ARMS. System ten umożliwia najdokładniejsze z możliwych wycięcie po obrysie wcześniej wydrukowanej grafiki. Nowy system odczytu znaczników, zastosowany w tych modelach, umożliwia odczyt znaczników standardowych: tzn. czarnych na białym tle, jak również białych na czarnym tle, czarnych na kolorowym tle, oraz na materiałach odblaskowych i typu flock.

Automatyczny nóż odcina folię, a elektroniczny nawigator wysuwa ostrza.

Ploterem tym można bardzo łatwo sterować, bowiem jest on wyposażony w 3 – calowy wyświetlacz z systemem ikon. Przejrzysty panel sterowania jest dość dużym ułatwieniem w pracy. Wraz z ploterem otrzymujemy przy zakupie oprogramowanie: plug – in do CorelDRAW i Adobe Illustrator, kontroler plotera. W ten sposób wysterowanie plotera z dowolnej wektorowej aplikacji nie stanowi żadnego problemu.

Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że automatyczne odcinanie materiału umożliwia precyzyjne i szybkie odcięcie wykonanego projektu. Ploter tej marki współpracuje przez porty USB, szeregowy, oraz port sieciowy. Algorytm oparty o wyliczenia stycznej do krzywej oraz technika wyhamowywania narzędzia tuż przed kontaktem z materiałem, zapewniają dużą precyzyjność wśród ploterów tnących na rynku. Oprogramowanie plotera umożliwia sterowanie pracą FC8600 zarówno z panelu sterowania plotera jak i bezpośrednio z PC oraz bezpośrednią współpracę urządzenia z najczęściej używanymi aplikacjami graficznymi (plug-in CorelDraw i Adobe Ilustrator, programy typu CAD). Jeśli zdecydujemy się na ploter nowy, to możemy liczyć na 2 lata gwarancji oraz kilka rzeczy, które są w cenie: dowóz, instalację i szkolenie z zakresu obsługi oraz akcesoria takie jak: kabel zasilający, kabel USB, uchwyt do noża, 1 nóż standardowy oraz oprogramowanie.