Jaki ploter kupić? Jak istotny przy wyborze jest serwis ploterów ?

Dostępność ploterów (a nie serwisu ploterów) na obecnym rynku może nas prawić w zakłopotanie. Jest ich wiele, a i funkcje ich są dość rozbudowane. Zatem podstawowe pytanie na jakie musimy sobie odpowiedzieć przed zakupem, to takie, do czego ploter ma nam służyć? Jeśli zależy nam na tym, aby ploter drukował na różnorodnym materiale o różnej grubości, to znacznie to zawęża wybór, ponieważ nie każdy ploter ma taką możliwość. Patrząc pod tym kontem, to doskonale może się sprawdzić ploter Naniva serii FR. Ok, ale przecież nie wszyscy potrzebują zmian grubości materiału, na który m drukują. Dlatego nie zawsze wybierzemy ploter, który będzie pochodził od mniej znanej firmy, ale z tzw „bajerami”. Bardzo często wybór jest dokonywany poprzez analizę innych czynników takich jak dostępność części zamiennych, ceny części czy obecny na terenie Poznania serwis ploterów. Odwieczne pytanie – lepiej kupić podstawową wersję BMW czy świetnie wyposażonego Koreańczyka ?

Pogwarancyjny serwis ploterów a kwestia wyboru.

Abstrahując od przypadków, gdzie wymieniamy ploter zaraz po zakończeniu gwarancji, musimy wziąć pod uwagę również dostępność pogwarancyjnego serwisu ploterów.  W większości firm plotery pracują od sześciu do dziesięciu lat. W takim okresie zakup plotera zwraca się wyraźnie. Z tej przyczyny istotnym elementem jest ciągłość pracy plotera.  A tej nie uda się osiągnąć jeśli nie będziemy mieli wsparcia w postaci serwisu ploterów. Zwłaszcza w tak dużym mieście jak Poznań. Serwis ploterów w Poznaniu jest wysoce dostępny i realizowany przez specjalistów z  firmy AKTE.

Wpływ obecności na rynku pogwarancyjnego serwisu ploterów na decyzje zakupowe.

Poniżej opiszemy tzw case study w postaci opisu świetnego plotera do zadań specjalnych. Odpowiedzcie sobie jednak na pytanie:

Czy zdecydowalibyście się na zakup plotera nieznanej marki, drukującego na koszmarnie drogich głowicach EPSON i którego w okolicach Poznania nikt nie potrafi naprawić ?

Jeśli firma jest agencją reklamową, to ten ploter doskonale przysłuży się do poszerzenia oferty agencji reklamowych, drukarni czy zakładów produkcyjnych. Będzie on drukował na materiałach o grubości do 30mm. Drukarka FR740 może zastąpić starsze wysłużone konstrukcje lub jako alternatywa dla drogich ploterów znanych marek.

Ploter hybrydowy UV Naniva FR 740 jest to urządzenie oparte na sprawdzonych japońskich podzespołach. Naniva FR 740 zadrukuje podłoża  do szerokości 1,7m oraz sztywnych powierzchniach 1,7 x 2,7m. Tutaj jest także możliwość dostawianych stołów,a to daje możliwość  drukowania na mediach o grubości do 30mm. Dwie głowice Epson DX5 ploter FR 740 powodują, że ploter drukuje z dużą prędkością i zachowuje bardzo dobrej jakości wydruk, co pozwala jej pracować w konfiguracji jedna głowica CMYK, a druga białym. Zastosowany system przewijanego stołu z trzema sekcjami podsysu materiału  optymalnie prowadzi materiał, bez względu na to, czy jest to materiał rozwijany z roli, czy też sztywny. Proces druku wspomagany jest przez RIP PhotoPrint, dzięki czemu osiągana jest prawidłowa kolorystyka wydruku. Tak technologia pozwala w pełni wykorzystać możliwości plotera i dostosowuje zużycie atramentów do rzeczywistego zapotrzebowania. Jakość ploterów z serii Naniva FR jest dość wysoka, jak i jego atrakcyjność.  Ploter ten wydaje się być dobrym rozwiązaniem zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

Co wyróżnia plotery z serii FR? Drukuje on oryginalnymi głowicami Epson DX5, a prędkość wydruku kształtuje się na poziomie do 30m2/h. Niewątpliwie cechą jego, którą warto powtórzyć jest to, że ma możliwość druku z roli na rolę i materiałów sztywnych do grubości 30mm.
Posiada możliwość druku białym (poddruk i naddruk).
Dwunastomiesięczna gwarancja na całą maszynę wraz z głowicą i lampami LED nie jest bez znaczenia. Ploter wg opinii użytkowników wydaje się być prosty w obsłudze RIP PhotoPRINT. Jest dość wydajny. Na rynku jest też dostępność podzespołów pochodzących od japońskich dostawców
Pas transportujący media jest z trzema sekcjami podciśnieniowego przytrzymywania materiału.
Ploter posiada dwie ważne rzeczy, które ułatwiają wydruk, tj. system stałego zasilania atramentu oraz dwie lampy UV LED, które szybko utrwalają wydruk.

Ok, wszystko pięknie. Tylko co po roku, kiedy gwarancja minie a ploter potrzebuje pilnej naprawy ?